Avoimet harjoitukset

Westend Indiansin junioriedustusjoukkueet sekä D-ikäluokan Black-kilpajoukkueet rakennetaan huhtikuun aikana. Kaikilla joukkueista kiinnostuneilla on mahdollisuus osallistua avoimiin harjoituksiin. Tervetuloa hakemaan osaksi Heimoa!

Westend Indians on yksi Suomen Salibandyliiton Floorball Academyn (FBA) yhteistyöseuroista. Heimon B–C-junioriedustusjoukkueet, sekä D-ikäluokan Black-kilpajoukkueet ovat osa Salibandyliiton pelaajapolkua, MAAJOUKKUETIETÄ. Lue lisää: floorball.fi-sivustolta.

Mikäli olet tavoitteellinen, motivoitunut ja valmis sitoutumaan urheilulliseen elämäntapaan, niin otathan rohkeasti yhteyttä. 

Seuran yhteyshenkilönä ja koordinaattorina kaikkien avointen harjoitusten osalta toimii seuran valmennuspäällikkö Juha Seppä: juha.seppa@westendindians.fi / 050-5758370. 

 

ILMOITTAUTUMINEN

Ilmoittaudu mukaan Heimon näyttötilaisuuksiin lähettämällä Juha Sepälle seuraavat tiedot:

Nimi:
Syntymävuosi:

Joukkue (mihin joukkueeseen haet):
Pelipaikka:
Kätisyys:
Lyhyt selvitys pelihistoriasta, sis. nykyinen ja aiemmat joukkueet:
Sähköposti 
Puhelinnumero:
Tavoitteet urheilijana/pelaajana:
 

A-C-junioriedustusjoukkueet

A-edustus (99-01-syntyneet), tavoitteena A 1. divisioona (karsinnat elokuussa)

Ke 17.4. klo 18.15-19.45 Otahalli

To 18.4.klo 17.15-19.15 Leppävaaran LH

Ke 24.4.klo 18.15-19.45 Otahalli 

B-edustus (02-03-syntyneet), MAAJOUKKUETIE-joukkue

Ke 17.4. klo 18.15-19.45 Otahalli

To 18.4.klo 17.15-19.15 Leppävaaran LH

Ke 24.4.klo 18.15-19.45 Otahalli

C1-edustus (04-syntyneet), MAAJOUKKUETIE-joukkue

To 11.4.klo 18.30-20.15 Otahalli

Ma 15.4.klo 17.45-19.30 Otahalli

To 18.4. klo 18.30-20.15 Otahalli

Ma 22.4. klo 17.15-19.15 Otahalli

C2-edustus (05-syntyneet), MAAJOUKKUETIE-joukkue

Ti 16.4.klo 19.30-21.00 Otahalli

To 18.4.klo 19.30-21.00 Otahalli

Ma 22.4. klo 17.15-19.15 Otahalli

D-Black-kilpajoukkueet

D1-Black (06-syntyneet), MAAJOUKKUETIE-joukkue

Ti 16.4. klo 18.30-20.00 Otahalli

To 18.4. klo 17.30-19.00 Otahalli

D2-Black (07-syntyneet), MAAJOUKKUETIE-joukkue

Ti 16.4.klo 17.30-19.00 Otahalli

To 18.4.klo 17.00-18.00 Otahalli

 

A-C-kilpajoukkueet

A-kilpajoukkue (99-01-syntyneet)

To 18.4. klo 19.45-21.00 Otahalli

Ke 24.4. klo 18.45-20.00 Opinmäki

B-kilpajoukkue (02-03-syntyneet)

To 18.4. klo 18.45-20.00 Otahalli

Ke 24.4. klo 17.45-19.00 Opinmäki

C-kilpajoukkue (04-05-syntyneet)

Ke 17.4. klo 17.15-18.30 Otahalli

Ke 24.4. klo 17.15-18.30 Otahalli

 

PAIKAT

Otahalli: Otaranta 6, Espoo. Leppävaaran liikuntahalli: Veräjäpellonkatu 6, Espoo. Opinmäen koulukeskus: Lillhemntintie 1, Espoo

YHTEYSTIEDOT

  • Valmennuspäällikkö Juha Seppä: juha.seppa@westendindians.fi / 050-5758370

 

Otaranta 6, Espoo